Publiczne Przedszkole nr 4 w Jastrzębiu - Zdroju

 

Nawigacja

 • DRODZY RODZICE!

  22 września (poniedziałek), odbedzie się w naszym przedszkolu POMARAŃCZOWY DZIEŃ.

  W związku z tym prosimy w miarę możliwości o ubranie dzieci w strój w kolorze pomarańczowym oraz o przyniesienie marchewek (będziemy robić sok).

  Dziękujemy!

   

  !

   

 • KONKURS NA PROJEKT GRAFICZNY - LOGO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 4

  DRODZY RODZICE!

  Dyrektor i nauczyciele Publicznego Przedszkola nr 4 w Jastrzębiu – Zdroju, ogłaszają konkurs na LOGO przedszkola w postaci znaku graficznego, który stanie się oficjalnym elementem identyfikacji graficznej. W konkursie mogą brać udział dzieci , które uczęszczają do przedszkola  wraz z rodzicami.

  KONKURS_NA_LOGO_PRZEDSZKOLA.doc

 • ZMIANY DOTYCZĄCE UCZNIÓW I RODZICÓW

  Poniższy materiał został  przekazany placówce przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z prośbą Pani minister Joanny Kluzik - Rostkowskiej  o  przekazanie całej społeczności przedszkolnej

  Zmiany_dotyczace_uczniow_i_rodzicow.docx

 • WITAMY PO WAKACJACH!

  Znów minęły dwa miesiące beztroskiej zabawy.
  Opaliliśmy się, wypoczęli, nabrali sił do pracy.
   
  DRODZY RODZICE!
  Witamy w nowym roku szkolnym 2014/2015.
  W naszym przedszkolu nie ma uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.
  1 września przyprowadzamy dzieci wg zadeklarowanych godzin.
   
  Informacje o przydziale do grup i o nauczycielach prowadzących znajdują się na tablicy ogłoszeń w naszym przedszkolu!
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
   
   

   

 • DRODZY RODZICE!

  Dzieci grupy "O" (popołudniowej), 01 września 2014 r. przychodzą do przedszkola na godzinę 1400

  .

 • PIERWSZEGO DNIA DO PRZEDSZKOLA NALEŻY PRZYNIEŚĆ:

  Zachęcamy Państwa do skompletowania dziecku odzieży wygodnej, przewiewnej i łatwej do ubierania przez samo dziecko:

  • spodnie, spódniczki na gumkę nie za ciasną, nie za luźną,
  • kapcie na gumowej podeszwie, zakryte, nie sznurowane, na „rzepy”, oznakowane imieniem i nazwiskiem dziecka,
  • piżamka wciągana, podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka,
  • płaską poduszeczkę w poszewce -  podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka,
  • misia lub inną przytulankę, która będzie „wspomnieniem domu” i pomoże znieść rozstanie z mamą,
  • zapasowe: majteczki, koszulka, rajstopki, które będą przechowywane na półeczce dziecka w szatni i wykorzystywane, gdy zajdzie taka potrzeba,
  • ubranie na cebulkę, które zabezpiecza przed przegrzaniem lub zziębnięciem,
  • buty wyjściowe łatwe do zakładania, zapinane na „rzepy” lub sznurowane. (nie drewniaki i nie śliskie),
  • nakrycie głowy: w okresie letnim – kapelusik, chusteczka dla dziewczynki, dla chłopca – czapka z daszkiem, w zimie – czapki,
  • należy zwrócić uwagę na sprawność suwaków w kurtkach dziecięcych. Dzieci nie potrafią same ich naprawić, nauczycielki pomagają, ale robią to kosztem nie zwracania uwagi na inne dzieci. 3-latki nauczą się szybko je zapinać i rozpinać, ale muszą być one sprawne.,
  • biżuteria: pozostaje w domu.

   

  Powyższe uwagi wypływają z troski o dzieci, dbania o ich bezpieczeństwo, z doświadczenia w pracy z dziećmi trzyletnimi. Mam nadzieję, że będą one pomocne dla Państwa.

   

 • 20.08.2014

  Moduł Warto przeczytać został zmodyfikowany

 • LIST OD NAUCZYCIELKI

  Tak naprawdę to nie jest list. To garść próśb, pod którymi niejedna nauczycielka by się podpisała. Znalazłam go w miesięczniku Rodzice 09/08, a jego autorką jest pani psycholog Anna Łukaszewicz.

  Typowy przedszkolny poranek: sznur rodziców odprowadza swoje dzieci. Gdy maluchy zakładają kapcie, mamy i tatusiowie ustawiają się w ogonku do pań przedszkolanek, by przekazać swe prośby i uwagi. „Proszę dopilnować, aby zjadła całą zupkę” – prosi mama Ani. „Proszę nie nalegać, gdyby nie chciał jeść zupki” – rzuca w biegu tata Aleksa. „Dobrze, będziemy pamiętać” – cierpliwie odpowiadają wychowawczynie, usiłując zapamiętać wszystkie rodzicielskie prośby. Pewnie same chciałyby prosić mamę Ani, Aleksa i innych smyków o kilka rzeczy, które bardzo ułatwiłyby im pracę – czyli pomogły lepiej opiekować się maluchami. Niestety, one widzą się z nimi w przelocie i często nie wystarcza czasu na dłuższą rozmowę.

  DRODZY RODZICE, POZWÓLMY WIĘC DZIŚ IM SIĘ WYPOWIEDZIEĆ.

  Przychodźcie do przedszkola…punktualnie. Dzieci łatwo się rozpraszają – trudno mi zacząć zajęcia, gdy co chwilę ktoś puka do drzwi.

  Żegnajcie się z dzieckiem serdecznie i… krótko. Nawet jeśli kapnie mu łezka przy rozstaniu, wasz spokój i zdecydowanie dodadzą smykowi otuchy, a mnie łatwiej będzie wciągnąć go w wir przedszkolnych zajęć.

  Ustalajcie z maluchem, kiedy po niego przyjdziecie. I koniecznie dotrzymujcie umowy. Jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego, powiadomcie mnie telefonicznie o spóźnieniu, a ja wytłumaczę dziecku, że mama odbierze je trochę później. Przykro mi patrzeć na rozczarowanie i niepokój maluchów, gdy ustalona pora przyjścia rodziców już minęła.

  Rozmawiajcie w domu z waszą pociechą o ważnych wydarzeniach przedszkolnych, np. jakimś problemie między dziećmi, spodziewanym odejściu wychowawczyni czy przyjściu nowej pani. Malec ma na pewno wiele myśli i uczuć związanych z tym, co się dzieje w przedszkolu, chciałby się nimi podzielić, a ja nie zawsze mam możliwość, by go spokojnie wysłuchać. Tym bardziej że o niektórych swoich przeżyciach dziecko ma odwagę powiedzieć tylko mamie lub tacie.

  Proszę: nie podważajcie mojego autorytetu! Może się zdarzyć, że nie będziecie akceptować jakichś moich decyzji czy pomysłów. Porozmawiajcie o tym ze mną, przedyskutujmy razem daną kwestię. Ale nie krytykujcie mnie przy dzieciach. Gdy malec słyszy, że: „Pani ma dziwaczne pomysły” lub „Pani nie ma racji”, traci do mnie zaufanie i... nie czuje się w przedszkolu bezpiecznie. Moje polecenia wykonuje z ociąganiem, jakby zastanawiał się, czy aby i tym razem pani przedszkolanka się nie myli. Możecie sobie wyobrazić, jak ciężko się mi wtedy pracuje.

  Mówcie mi o wszystkich problemach malucha, np. kłopotach w waszej rodzinie, zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na jego samopoczucie i zachowanie. Jeśli są to sprawy, o których nie chcecie lub nie możecie otwarcie rozmawiać, powiedzcie ogólnie, np.: „Mamy teraz sporo stresów, myślę, że Ania też to przeżywa”. Taka informacja pozwoli mi dużo lepiej zrozumieć wasze dziecko (jego ewentualną nerwowość, wycofanie itp.) i lepiej się nim opiekować.

  Miejcie dla mnie chociaż trochę wyrozumiałości. Opieka nad całą gromadką maluchów przez kilka godzin dziennie pochłania mnóstwo uwagi i energii – domyślacie się pewnie, jak czasem jestem zmęczona. Wybaczcie więc, jeśli od czasu do czasu zdarzy się mi zachować nie dość delikatnie czy mądrze wobec waszego dziecka. Zwykle po fakcie sama wiem, że zrobiłam błąd i jest mi po prostu głupio. Aha, kiedy zwracacie mi uwagę, że źle postąpiłam, róbcie to rzeczowo i spokojnie oraz– co najważniejsze – nigdy przy waszych czy innych dzieciach.

  Dziękuję!

 •  
  Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach owocnej pracy.
  Wszystkim dzieciom, rodzicom  
  Życzymy, by wakacje były czasem efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.  Życzymy, aby nadchodzące wakacje były ciekawe, radosne, a przede wszystkim bezpieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i doświadczaniu wielu przygód. Do zobaczenia we wrześniu!
  Życzy Dyrektor oraz pracownicy Publicznego Przedszkola nr 4.
 • BEZPIECZNE WAKACJE

   

  W związku ze zbliżającym się okresem letniego wypoczynku oraz możliwością wystąpienia niepożądanych zjawisk i zdarzeń mających na wpływ na bezpieczeństwo dzieci zachęcamy Rodziców do zapoznania się z programem "Bezpieczne wakacje".

  Szczegółowe informacje - www.bezpiecznewakacje.pl 

                                                            

 • ZAPROSZENIE NA FESTYN RODZINNY

   

  Zapraszamy na piknik rodzinny,  taki jak co roku, ale jednak inny.

  Wiele atrakcji planujemy i miłą atmosferę przewidujemy.

  Wystarczy kilka złotych w kieszeni i garnitur na dres zmienić,

  by na pikniku z rodziną się pobawić, a kłopoty w domu zostawić.

   

  Na FESTYN RODZINNY zapraszamy, na którym wiele atrakcji zapewniamy.

  Chcemy uczcić Święto Tatusiów i Mam, więc serdecznie zapraszamy do naszych bram,

  by dnia 17 czerwca 2014 roku nasi Rodzice byli przy naszym boku.

  a o 16.30 godzinie wiele niespodzianek nikogo nie ominie ! 

   

 • SZANOWNI RODZICE DZIECI 6, 7 - LETNICH!

  PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z PREZENTACJĄ OPRACOWANĄ PRZEZ MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ 

  MAMO TATO - SZKOLA DLA TWOJEGO SZESCIOLATKA 

 • UWAGA RODZICE!

  W przedszkolu zgłoszono fakt zakażenia dziecka glistą ludzką. Dziecko skarżyło się na bóle brzucha. W związku z powyższym, istnieje możliwość nosicielstwa glisty ludzkiej przez inne dzieci przedszkolne.

  W przypadku Państwa podejrzeń, prosimy wykonać odpowiednie badania i po ewentualnym stwierdzeniu obecności pasożyta w organizmie dziecka, poddać je leczeniu.

  W uzgodnieniu z przedszkolem, laboratorium analityczne NOVUM na ulicy Beskidzkiej 137 w Jastrzębiu – Zdroju może wykonać badanie krwi dziecka ze zniżką, w cenie 25 zł. W celu uzyskania zniżki należy pobrać do laboratorium zaświadczenie z pieczątką przedszkola.

  Informacje na temat pasożyta glisty ludzkiej, opracowane przez lekarz medycyny Tomasza Judę zostały zamieszczone w zakładce WARTO PRZECZYTAĆ.

 • OGŁOSZENIE

  Informujemy, że z powodu przyznanych środków na kapitalny remont kuchni przedszkolnej i decyzję Wydziału Edukacji w Jastrzębiu-Zdroju, nasze przedszkole będzie nieczynne w czasie wakacji.

  Przepraszamy za zaistniałą sytuację i wcześniejszą informację.

  Istnieje możliwość zapisania dzieci do następujących przedszkoli:

  - lipiec - PP nr 6, przy ul. Wielkopolskiej i PP nr 18, przy ul. Katowickiej,

  - sierpień – PP nr 5, przy ul. Kaszubskiej.

  Prosimy o zapisywanie dzieci na dyżury wakacyjne, u dyrektora przedszkola, do dnia 31 maja b. r.

   

 • DRODZY RODZICE!

  09 stycznia 2014 r. odbędzie się w naszej placówce teatrzyk "Wędrówki świętego Mikołaja" (przeniesiony z grudnia).

  Cena biletu 4,00 zł. Kto z państwa jeszcze nie uregulował należności, proszę wpłacać u wychowawców grup. 

                                                                                                                                                              Dziękujemy!

   

   

 • DRODZY RODZICE!

  Stary Rok odchodzi wielkimi krokami, 

  niech więc wszystkie złe chwile zostaną za Wami.

  Niech się spełnią wszystkie życzenia, te łatwe i te trudne do spełnienia,

  te duże i te małe, te mówione głośno lub wcale.

  Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku w nadchodzącym Nowym Roku.

  Nowy Rok niech Wam przyniesie dużo zdrowia, wiele radości,                                          

  a przede wszystkim szczęście i miłość Waszych najbliższych

  Szczęśliwego 2014 r. życzą dyrekcja i pracownicy Publicznego Przedszkola nr 4.

   

                                                                                       

   

 • SZANOWNI RODZICE!

  W dniu 13 grudnia (piatek) 2013 r. dzieci będą uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt. Wędrówki św. Mikołaja.

  Koszt wynosi 4,00 zł. Proszę dokonywać wpłat u wychowawców grup.  

                                                                                                   .    

 • SZANOWNI RODZICE!

          Z  przyjemnością zawiadamiamy, że od dnia dzisiejszego, tj. 30.10.2013 r., w naszej placówce funkcjonuje monitoring wizyjny.

  Składamy wszystkim rodzicom serdeczne podziękowania za wkład finansowy, wniesiony na rzecz rady rodziców naszego przedszkola.

  Koszt montażu monitoringu wynosi 4500 zł.

         Od dnia 4 listopada 2013 roku rozpoczynają się w naszej placówce zajęcia dodatkowe dla dzieci, opłacane z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, określonej nowelizacją Ustawy o systemie oświaty.

  Zajęcia dodatkowe będą realizowane nieodpłatnie, w czasie zadeklarowanego w umowie pobytu dziecka w przedszkolu, po godzinach realizacji podstawy programowej (w grupach z wyżywieniem w godzinach: 13.00-16.00).

  Zajęcia będą odbywać się we wszystkich grupach: z zakresu nauki języka angielskiego, nauki tańca nowoczesnego, zajęć logopedycznych.

  Szczegółowy rozkład zajęć zostanie ogłoszony na gazetkach informacyjnych przez nauczycieli - wychowawców.

  Udział dziecka w zajęciach dodatkowych jest dobrowolny.

  W sytuacji, gdy dziecko przebywa w przedszkolu do godziny 14.00, a zajęcie dodatkowe odbywa się w godzinach, np. 14.00 -  14.30, a rodzic wyraża chęć udziału dziecka w zajęciu, należy zwiększyć ilość godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

  W przypadku wyżej wymienionych zajęć dodatkowych nie obowiązuje zasada odbierania dziecka z przedszkola i przyprowadzania dziecka na zajęcia dodatkowe.

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA STWORKA WARZYWNO-OWOCOWEGO.

  W odpowiedzi na nasz apel napłynęło 29 ciekawych i barwnych prac.Wyboru najciekawszego stworka dokonali jury w składzie: Agata Kulak, Anna Burzyńska, Jolanta Rozmysłowicz, Mirosław Lenga – przewodniczący Rady Osiedla. Wykonane prace konkursowe były wykonane wieloma technikami, przez połączenie rozmaitych materiałów, każdy stworek był w swoim rodzaju wyjątkowy i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców.Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpiło w 23 października 2013 roku.Ostatecznie przyznano 6 nagród  i 4  wyróżnienia. Wśród laureatów znaleźli się:

  I miejsce – Krystian Roguszka i Paweł Pawlus

  II miejsce – Natalia Idzik i  Marta Koza

  III miejsce – Mateusz Pulka i  Kacper Jaśkiewicz

  Wyróżnienia – Nicol Makles, Nikola Wiśniewska, Filip Ewertowski oraz Kasjan Piwowarski

  Nagrody w postaci puzzli, piłek, czekolad dla dzieci ufundował zarząd osiedla.

  Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami, które przygotowała Agata Kulak.

                    

 • SZANOWNI RODZICE!

  Decyzją Rady Rodziców w bieżącym roku szkolnym 2013/2014 dzieci naszego przedszkola z okazji "mikołajek"  otrzymają paczkę mikołajkową składającą się: gry planszowej, puzzli,  gry karcianej typu "Piotruś".

  Cena zestawu wynosi 21,50 zł.

  Prosimy o zadeklarowanie zakupu paczki u wychowawców grup nieprzekraczalnym terminie do 22 listopada 2013r.   

                                                                                                                                             Z poważaniem                                                                                                                                                                                                                                    Dyr przedszkola mgr Jolanta Kuchciak