• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „ALFABET LOGOPEDYCZNY”

• Nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”. Głównym celem projektu było dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej.

Dzieci wykonały następujące zadania projektowe:

A – ALE PLAMA (ćwiczenie oddechowe wzmacniające mięsień okrężny ust)

B – BIEDRONKA (ćwiczenie oddechowe wyróżniające fazy wdechu i wydechu)

C – CELINKA (rozwijanie sprawności aparatu mowy)

D – DŁUGI WĄŻ (kształtowanie prawidłowego toru oddechowego oraz usprawnienie czynności artykulacyjnych)

F – FRYZJER (wydłużanie fazy oddechowej, kształtowanie prawidłowego toru oddechowego)

G – GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA (usprawnienie narządów artykulacyjnych, rozwijanie koncentracji)

I – I DO KOSZYCZKA (usprawnianie warg)

J – JAJKO (ćwiczenie oddechowe, wydłużające fazę wydechu oraz usprawniające pamięć słuchową)

K – KOSTKA (usprawnienie motoryki narządów artykulacyjnych)

Ł – ŁÓDKA (ćwiczenie oddechowe uświadamiające siłę strumienia wydychanego powietrza)

M – MAGICZNE PUDEŁKO (ćwiczenie dźwiękonaśladowcze usprawniające pracę narządów mowy)

N – NAJEDZENI (usprawnienie języka)

P – POKAŻ JAK…(usprawnianie narządów mowy i zachęcanie do aktywności w zabawie)

R – RÓŻNICOWANIE (kształtowanie słuchu fonematycznego)

S – SMOK (wzmacnianie i wykorzystywanie siły mięśni oddechowych)

T – TAJEMNICZY WORECZEK (rozwijanie wrażliwości słuchowej dziecka oraz usprawnianie aparatu mowy)

U – UCHO SŁYSZY (kształtowanie umiejętności różnicowania bodźców słuchowych oraz rozwijanie pamięci słuchowej).

• DRODZY RODZICE!

• Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy jednakże jest taki dzień w roku – kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a dorośli chcą im sprawić radość.

Dzień Dziecka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki.

To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, wspólne śpiewy i przede wszystkim ZABAWA.

Na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców, prezenty – niespodzianki.

Czas upłynął radośnie i beztrosko. Jesteśmy pewni, że ten dzień przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.

mgr Agata Kulak

Z okazji Dnia Przedszkolaka,

życzymy Wam drogie Dzieci,

aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,

każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

• DRODZY RODZICE!

• W dniu 03 czerwca 2024 roku  dzieci ze wszystkich  grup wiekowych wybrały się  na wspólną wycieczkę do „Warowni Pszczyńskich Rycerzy” w Pszczynie.  Powitani przez mieszkańców zamku przenieśli się w czasy średniowiecza.  Nasza przygoda w warowni zaczęła się od  pasowania  na księżniczkę i rycerza. Dzieci  otrzymały z rąk samej księżnej dworu certyfikat nadania tytułu.

Przedszkolaki pokonywały tor przeszkód, biły się na poduszki, strzelały z łuku oraz brały udział w zabawach ruchowych z dworką  na świeżym powietrzu przy murach zamku. W zamkowych komnatach wszystkie dzieci brały udział w wesołych i śmiesznych animacjach.  Poznały również taniec dworski. Miały również okazję dowiedzieć się jak niegdyś żyli rycerze, a także obejrzeć prawdziwą zbroję oraz miecz. Po wyczerpujących zabawach, dzieci mogły posilić się prawdziwym rycerskim daniem- złocistym dukatem i królewskim kompotem. Na zakończenie wycieczki, przedszkolaki wybrały się w ostatnie magiczne miejsce, a mianowicie  na ogromny plac zabaw wyposażonym m.in. w smoczą huśtawkę, piaskownicę z basztami, labirynt chatek z mostkami i wiele innych.

Tego dnia wszystkie dzieci  świetnie się  bawiły, a wycieczka zalicza się do udanych i z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

mgr Agata Kulak

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI W ZAKŁADCE "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

• Dnia 29.05.2024 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia laboratoryjne prowadzone przez uczniów II klasy analityki chemicznej Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju pod opieką pani mgr Kingi Mołodzińskiej.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI W ZAKŁADCE "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

• ul. Kurpiowska 15a
          44-335 Jastrzębie-Zdrój