Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce „Album fotograficzny”
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce „Album fotograficzny”
28 września to szczególny dzień w kalendarzu nietypowych dni, gdyż w Polsce obchodzimy Dzień Jabłka. Statystyki pokazują, że większość z Nas lubi jabłka. Są słodkie, chrupiące i pełne witamin. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd pochodzą jabłka, jak rosną i jakie mają zdrowotne korzyści?
Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców w naszym kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z Polski.
Celem tego dnia i wspólnej zabawy było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek.
Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod każdą postacią.
Wszystkie kolejne zabawy podczas pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy dydaktyczne, ruchowe, matematyczne oraz logopedyczne.
Jadły jabłka, chipsy z jabłek, suszone jabłka, piły sok z jabłek rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły
w konkursach grupowych. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie.
Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Takie "dni tematyczne" przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.
Czerwony DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.
mgr Agata Kulak
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce „Album fotograficzny”
Wszystkim Naszym Wspaniałym Małym Mężczyznom życzymy wszystkiego naj naj najlepszego! Mnóstwa uśmiechu na twarzach, beztroskich dni pełnych radości, poczucia bezpieczeństwa oraz niesamowitych wrażeń, prawdziwych przyjaciół, otwartych głów, zapału, siły i energii! Rośnijcie zdrowo, spełniajcie marzenia
i zdobywajcie świat!
Dzisiaj przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruptawie. Goście – rodzice Michalinki i Stasia w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie.
Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy, oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, kamizelki, mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.
Wszyscy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu chłopców marzy, by w przyszłości zostać strażakiem. Uwieńczeniem spotkania była tęcza wodna z której skorzystały wszystkie dzieci. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań.
Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.
mgr Agata Kulak
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce „Album fotograficzny”
Dzień Przedszkolaka to wyjątkowe święto w dziecięcym kalendarium. Ma przypominać o znaczeniu edukacji przedszkolnej w życiu małego człowieka. To właśnie przedszkole kształtuje jego samodzielność, dojrzałość emocjonalną i umiejętność bycia częścią grupy. Jak wyglądały jego obchody w naszym przedszkolu?
Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały już od samego rana. Zaraz po śniadaniu, dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych odwiedził bardzo ważny gość. Nasza Pani Jadzia – listonoszka, która złożyła przedszkolakom z okazji ich święta najlepsze życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń oraz wręczyła każdej grupie list i słodki upominek.
Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnych zabaw muzyczno- ruchowych na placu przedszkolnym, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.
Było wesoło i kolorowo. Każda grupa wiekowa była ubrana na inny kolor: żółty, niebieski, czerwony, zielony.
Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie, która pomogła zintegrować całą społeczność przedszkolną.
Po wesołych zabawach wszystkie dzieci udały się na słodki poczęstunek. Można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w wesołej foto-budce. Każdy przedszkolak dostał medal.
Mamy nadzieję, że dzieci będą długo i ciepło wspominać ten wyjątkowy dzień.
mgr Agata Kulak
P.S. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów, słodkiego poczęstunku w dzisiejszym dniu Przedszkolaka. Jak zwykle nie zawiedliście Nas w dostarczaniu dzieciom radości, pozytywnych emocji i przeżyć.
Z wyrazami szacunku
Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4 oraz grono pedagogiczne
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce „Album fotograficzny”
15 września świętowaliśmy Dzień Kropki. Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Dlaczego kropka? Ponieważ to od niej wszystko się zaczęło! Swoją kropkową przygodę nasze dzieci rozpoczęły od wysłuchania opowiadania P. Reynoldsa "The Dot" o dziewczynce Vasthie, która nie chciała rysować, gdyż nie wierzyła w swoje możliwości, jednakże zachęcona przez nauczycielkę zaczęła tworzyć śliczne kropki. Historia Vasthie zachęciła dzieci do stworzenia wspólnego plakatu, na którym znalazły się kropki autorstwa przedszkolaków. Tak więc mogliśmy podziwiać: kropki w kropki, paski, serduszka, kolorowe liście, itd. Następnie poprzez zabawę zostały odkryte inne talenty podopiecznych, a mianowicie: matematyczne (tworzenie zbiorów, porównywanie wielkości kropek, orientacja w przestrzeni), taneczne (balonowo - kropkowy taniec, tańce w kołach i kółeczkach) oraz plastyczne (tworzenie pracy plastycznej). Próbowały ułożyć kropki od największej do najmniejszej i stworzyć ciekawy wzór z kolorowych kropek. Stwarzaliśmy okazję do odkrywania talentów, pobudzania wyobraźni i nieszablonowego myślenia.
Tego dnia zorganizowane zostały dla dzieci kreatywne, nietuzinkowe zabawy z kropką w roli głównej. Uczyliśmy się jak dodawać innym i sobie wiary we własne możliwości. Podczas zajęć powstały też wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.
Dzień kropki to święto kreatywności, odwagi, budowania pewności siebie.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało order uśmiechniętej kropki. Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło.
I to już koniec tegorocznego Święta Kropki, ale o tym, że trzeba wierzyć we własne możliwości postaramy się pamiętać przez cały rok.
mgr Agata Kulak
Jest to działanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego
"Kreatywne Dni Nietypowe"
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce „Album fotograficzny”
Informujemy, że w dniu 04.10.2023 r. (środa), odbędzie się jesienna sesja fotograficzna „DYNIE” dla wszystkich dzieci naszego przedszkola.
Komplet składa się z : 1 zdjęcia o wymiarach 20 x 30 cm;
2 zdjęć o wymiarach 10 x 15 cm;
1 zdjęcia o wymiarach 15 x 21 cm.
Cena kompletu wynosi 47,00 zł.
Prosimy o przemyślenie sprawy, podjęcie decyzji i zadeklarowanie się u wychowawczyń poszczególnych grup.
Po wakacyjnej przerwie wszystkie przedszkolne sale wypełniły się gwarem dziecięcych rozmów, radosnym śmiechem i dokazywaniem przedszkolaków. Zadowoleni, wypoczęci i gotowi na przygody w odkrywaniu
i poznawaniu świata przybyliśmy 1 września do przedszkola, gdzie spotkaliśmy zarówno swoich dobrze znanych kolegów, jak i całkiem nowych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w przedszkolu. Niewątpliwie jednak wszystkim z nich towarzyszyła duża dawka emocji. Mamy nadzieję, że pierwsze powakacyjne kroki
w naszym przedszkolu poprowadzą wszystkich w kierunku wyjątkowej, odkrywczej przygody, a pobyt
w przedszkolu będzie wielką frajdą, pełną przygód i niespodzianek.
Wszystkim przedszkolakom życzymy wielu radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu. Aby ten nadchodzący rok obfitował w nowe doświadczenia i przyjaźnie!
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze zebranie organizacyjne, które odbędzie się
07.09.2023 r. o godzinie 16:00.
Tematem wiodącym będzie przekazanie najważniejszych informacji dotyczących organizacji pracy w naszym przedszkolu.
Prosimy o zapewnienie opieki dla dzieci na czas zebrania.
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci nowo przyjętych do Publicznego Przedszkola nr 4 na rok szkolny 2023/2024, na spotkanie informacyjno- organizacyjne z Dyrektorem Przedszkola, które odbędzie się
20 czerwca (środa) o godzinie 16:00.
Podczas zebrania zostaną przekazane ważne informacje związane z działalnością naszej placówki.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, a przede wszystkim w trosce o lepsze samopoczucie dzieci,
w dniach: 05.06.2023 r. (poniedziałek) oraz
12.06.2023 r. (poniedziałek) o godz. 16.00
zapraszamy na spotkanie adaptacyjne nowych dzieci i ich rodziców.
Zajęcia w formie zabawy poprowadzi nauczycielka pracująca od września w grupie maluszków.
Udział w zajęciach adaptacyjnych pozwoli dzieciom poznać nowe środowisko i swoje panie, co znacznie złagodzi wrześniowy stres bycia przedszkolakiem.
Dzieci przychodzą w towarzystwie jednego opiekuna.
Wymagane obuwie na zmianę dla dzieci i opiekunów.
Serdecznie zapraszamy i oczekujemy.
Z przyjemnością informujemy, że międzyprzedszkolny konkurs plastyczno – techniczny na „NAJCIEKAWSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ” został rozstrzygnięty!
Razem ze zgłoszeniami otrzymaliśmy od Was 13 prac konkursowych.
Wszystkie możecie obejrzeć w galerii poniżej.
Celem konkursu było:
Kultywowanie tradycji świątecznych - tradycji urządzania szopek betlejemskich w okresie Świąt Bożego Narodzenia,
Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia,
Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci,
Czerpanie radości z procesu tworzenia,
Integracja wspólnoty rodzinnej (szopka może być wykonana z pomocą członków rodziny),
Stworzenie warunków korzystania z różnorodnych form spędzania czasu wolnego.
Drodzy Rodzice! Szopki, które wspólnie z dziećmi wykonaliście na konkurs, wzbudziły słuszny zachwyt naszej społeczności. Wszystkie są piękne, pełne uroku. W podziw wprawiają ich walory estetyczne oraz bogactwo materiałów do nich użytych.
Przed komisją konkursową stało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców spośród 13 wystawionych szopek. Było nam bardzo trudno wybrać najpiękniejsze prace, bo każda z nich jest wyjątkowa i zachwycająca. Widzimy, jak wiele pracy zostało włożone w ich powstanie.
Tak naprawdę zwycięzcami zostali wszyscy startujący w tym konkursie. Każda szopka niezależnie od tego, czy wykonana z kartonu, z drewna, z siana, czy z makaronu upamiętnia ten jeden szczególny w życiu każdego chrześcijanina dzień! Tak więc komisja podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników konkursu na „Najciekawszą szopkę Bożonarodzeniową”.
Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Mamy nadzieje, że czas tworzenia tych pięknych szopek był pełen wspaniałych, rodzinnych chwil. Wszystkim autorom gratulujemy pomysłowości i artystycznych talentów. Zachęcamy także do udziału w kolejnych konkursach.
mgr Agata Kulak
Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 zrealizowały I moduł projektu organizowanego przez MIGUMIG - ZABAWY z językiem migowym, w którym ekspertem była pani Dobrosława Horbacz. Podczas zajęć dzieci poznały kolory i emocje w języku migowym.
Miganie sprawiło dzieciom wiele radości.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce „Album fotograficzny”
Mamy wyniki konkursu plastyczno - technicznego "Pani Jesień". Znamy laureatów i zaraz wszystkim powiemy. Ale nim to nastąpi musimy przyznać, że jury miała nie lada wyzwanie aby wyłonić trzy najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych (3-4 l. oraz 5-6 l.) czyli razem 6 prac.
Najważniejszym kryterium, którym kierowała się nasza komisja, było przede wszystkim samodzielność wykonanej pracy. Również istotnym czynnikiem wpływającym na wybór była zgodność z tematem i oryginalność.
Nie przedłużając … ta dam!!! Oto nasi laureaci:
w kategorii wiekowej 3-4 lata:
I miejsce: Antoni z PP 7
II miejsce: Julia z PP 18
III miejsce: Samuel z PP 6
w kategorii wiekowej 5-6 lat:
I miejsce: Oliwia z PP 6
II miejsce: Liliana z PP 2
III miejsce: Stanisław z PP 4
Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy a pozostałym życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w holu PP 4 przy ul. Kaszubskiej 2
Powered by aSc EduPage