• STRATEGIA MIASTA

„Ja i moja babcia lubimy czytać

- Legendy i opowiadania o naszym mieście Jastrzębie-Zdrój”.

Przedszkole Specjalne

zaprasza do udziału w VII międzyprzedszkolnym  konkursie plastycznym:

WIĘCEJ NA STRONIE

PLIKI_DO_POBRANIA.pdf

HERB MIASTA

PLIKI DO POBRANIA

Herb-mojego-miasta-konkurs-Strategia--1-.pdf

Konkurs fotograficzny pt.
          "Tak to się zaczyna - ja i moja rodzina"

Do konkursu zgłosiło się czworo  uczestników z naszego przedszkola: Karolina Ch; Kacper M; Tymoteusz K; Miłosz K. Zadaniem konkursu było ujęcie na fotografii: jak rodziny spędzają czas wolny w naszym mieście Jastrzębie-Zdrój. Wszyscy uczestnicy trafnie przedstawili temat konkursu na fotografii. Wszystkie prace uczestników konkursu zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami. Prace laureatów konkursów zostały  zaprezentowane na wystawie w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzień Drzewa

Sadzonki drzew  otrzymaliśmy  w podarunku od Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. W październiku przedszkolaki brały czynny udział w sadzeniu drzewek w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały również etapy wzrastania drzew. W tym dniu odbyło się również wiele zabaw ruchowych o tematyce związanej z drzewami. Na koniec dzieci wykonały zbiorową pracę plastyczną pt  "Drzewo" oraz złożyły wspólną przysięgę "Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!" Jednak najważniejszym elementem tego dnia było wspólne sadzenie drzew przez dzieci w naszym ogrodzie przedszkolnym.  Dzieci, pod bacznym okiem niezawodnego Pana Darka, samodzielnie przygotowywały miejsce dla nowych drzewek. Wspólne sadzenie było wielkim kształtowaniem świadomości proekologicznych naszych przedszkolaków, co świetnie wpisuje się w idee projektu "Z ekologią na Ty!" Dzieci jednogłośnie obiecały, że będą dbać, podlewać i codziennie obserwować wzrost nowych drzewek. Sadzenie drzew to bardzo odpowiedzialne zajęcie, a ile przy tym frajdy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

w folderze "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

W naszym przedszkolu zorganizowano Spartakiadę przedszkolaków pod hasłem „Baw się zdrowo i sportowo”.

Odbyła się ona w ramach Programu z zakresu edukacji regionalnej ,,NA JASTRZĘBSKIM SZLAKU – PODRÓŻE W CZASIE''  Zawody rozpoczęły się od przywitania wszystkich zawodników i złożenia sportowego przyrzeczenia. Dwie najstarsze grupy rywalizowały ze sobą na czas, natomiast młodsze grupy wykonywały zadania bez punktacji. Pierwsza konkurencja polegała na podawaniu sobie liścia klonu przez wszystkie dzieci w grupie ustawione w rzędzie, z krążka na krążek bez używania rąk. Zadaniem dzieci w drugiej konkurencji było przebiegnięcie dystansu od pachołka do garnka i wyjęcie po drodze po jednym ziemniaku z dwóch worków, a następnie włożenie ich do garnka. W trzeciej konkurencji dzieci skakały w workach. Kolejna konkurencja polegała na chodzeniu slalomem między pachołkami z kasztanem na łyżce. Następnym zadaniem było przeturlanie dyni po ziemi między nogami od początku do końca rzędu. W ostatniej konkurencji dzieci, z parasolką w ręku, pokonywały wyznaczony dystans przeskakując po kałużach. Zawody zakończyły się wzajemnym podziękowaniem za dobrą zabawę i zgodne współzawodnictwo oraz wręczeniem dyplomów i słodkiego poczęstunku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

w folderze "ALBUM FOTOGRAFICZNY"