• eTwinning

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych przedszkoli i szkół

w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych, promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program eTwinning kształtuje poczucie przynależności do wspólnoty międzykulturowej, wzbogaca ofertę edukacyjną i tradycyjnie stosowane metody nauczania.

Program eTwinning jest nierozerwalnie związany z koncepcją interkulturowości i uświadamia różnorodność  i złożoność społeczeństw.

W edukacji przedszkolnej interkulturowość można wykorzystać jako tło do pogłębiania w przedszkolakach poczucia ich własnej tożsamości oraz przynależności kulturowej rozszerzając zajęcia o projekt e-twinning z dziećmi z innych państw. Dzięki takim działaniom być może powstanie w dzieciach więź międzyludzka, która w dorosłym życiu pomoże akceptować odmienność kulturową zamiast ją osądzać.

Dzieci w wieku przedszkolnym są otwarte na nowe doświadczenia, uwielbiają wyzwania, są gotowe poznawać nowych przyjaciół z różnych stron świata, a granice, inna kultura, język nie mają dla nich znaczenia.

Projekt „Spring breeze”

Panią Joanną Pęcherz brały udział w projekcie eTwinning „Spring breeze” oddziału przedszkolnego wspólnie z wychowawcą grupy  W okresie wiosennym dzieci

Projekt prowadzony był przez nauczycielki z Turcji.

poznały różnorodną przyrodę, środowisko, działalność kulturalną, żywe istoty, stworzyli kompozycje z naturalnych produktów.   Celem projektu było poznanie cech charakterystycznych sezonu wiosennego. Dzieci

Przedszkolaki  chętnie wykonywały zadania związane z nadchodzącą wiosną, bo są tej wiosny już spragnione.

Montessori Workshop

Cele:

Zapoznanie uczniów z podejściem Montessori.

Rozwijanie umiejętności językowych,

- indywidualny rozwój dziecka,

-Tworzenie świadomości uczenia,

- Rozbudzanie w dziecku chęci do nauki i wspieranie go w tym zakresie