• O PRZEDSZKOLU

• Przedszkole nr 4 w Jastrzębiu Zdroju jest placówką publiczną, której organem prowadzącym jest Miasto Jastrzębie - Zdrój, a nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Przedszkole usytuowane jest w centrum miasta, w budynku wolnostojącym. Placówka posiada dobre warunki lokalowe: pięć dużych i estetycznie urządzonych sal zabaw i zajęć dla dzieci, obszerny ogród przedszkolny z urządzeniami rekreacyjno - sportowymi i młodym drzewostanem. Przedszkole dysponuje bogatą bazą środków dydaktycznych, nowoczesnym sprzętem audiowizualnym, wieloma wspaniałymi zabawkami.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3-6 lat. Dzieci uczęszczające do przedszkola mogą korzystać z trzech posiłków (śniadanie, obiad, podwieczorek). W przedszkolu mogą swobodnie bawić się i uczestniczyć w różnorodnych zajęciach edukacyjnych. Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę i wychowanie w warunkach akceptacji i bezpieczeństwa. Celem placówki jest wszechstronny rozwój dziecka poprzez rozwijanie jego zainteresowań i  uzdolnień. Tworzy warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie „gotowości szkolnej". Wiedza, doświadczenie, zabawa  i pasja - to firmowe hasło naszej placówki.
                     Naszym dzieciom proponujemy również interesujące zajęcia dodatkowe, m.in.: koło plastyczne, koło badawcze, jogę, koło przyrodnicze, kołko kulinarne. W trosce o to, aby nasze dzieci czuły się szczęśliwe, organizujemy dla nich wycieczki, przedstawienia, koncerty, bale przebierańców, zabawy mikołajkowe i andrzejkowe, festyny prowadzone przez wodzireja oraz inne, różnego typu imprezy. Przedszkole prowadzi zakrojoną na szeroką skalę współpracę ze środowiskiem lokalnym, a także bierze czynny udział w różnorodnych konkursach i przeglądach dla dzieci.

Za nadzór nad całościową działalnością przedszkola odpowiedzialny jest dyrektor przedszkola. W przedszkolu zatrudnionych jest 9 nauczycieli pełnozatrudnionych, legitymujących się wykształceniem wyższym magisterskim, o specjalności uprawniającej do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz katecheta  w niepełnym wymiarze czasu pracy. W działalności statutowej dyrektora i nauczycieli wspomaga dziesięciu pracowników administracyjno – obsługowych.
          Zgodnie z projektem organizacyjnym przedszkole pracuje 11 miesięcy w roku kalendarzowym z miesięczną przerwą w okresie wakacyjnym.

Tworzymy  wykształcony, profesjonalny zespół.

Mamy ogromne szczęście, bo robimy to, co umiemy i lubimy.