• Informujemy, iż BAL KARNAWAŁOWY

w naszym przedszkolu

odbędzie się  w dniu 24.01.2022 r. (poniedziałek).

Prosimy rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci.

W tym dniu odbędzie się również sesja zdjęciowa.

Komplet składa się z : dwóch portretów o wymiarach 15x21;

2 zdjęć dziecka o wymiarach 10x15;

zdjęcia grupowego.

Zdjęcia umieszczone są w albumiku.

Cena kompletu wynosi 38,00 zł.

Prosimy o  zadeklarowanie się u wychowawczyń poszczególnych grup.

• W związku z organizacją przez Jastrzębską Radę Kobiet 29 stycznia 2022 r. Międzynarodowego Dnia Puzzla pięknie prosimy o wsparcie nas w tym projekcie. Chcemy zebrać jak najwiekszą ilość (nieużywanych już przez dzieci puzzli), które będziemy mogli układać i wymienić podczas w/w imprezy. Dzień Puzzla będzie imprezą współtowarzyszącą XXX Finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju.

• WYNIKI MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ''WESOŁE CYFERKI"

• Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „WESOŁE CYFERKI”  został rozstrzygnięty!

Razem ze zgłoszeniami otrzymaliśmy od Was blisko 40 prac konkursowych. Wszystkie możecie obejrzeć w zakładce album fotograficzny.

Celem konkursu było:

1. rozbudzanie kompetencji  matematycznych – kształtowanie pojęć matematycznych,
            2. utrwalanie wiedzy dotyczącej cyfr,
            3. rozwijanie dziecięcej kreatywności i inwencji twórczej,
            4. rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci,
            5. czerpanie radości z procesu tworzenia,
            6. promowanie talentów plastycznych dzieci.

Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej. Dla przypomnienia prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – pierwsza dla dzieci 3,4 – letnich, a druga dla uczestników 5,6 – letnich.

Oto lista zwycięzców:

I grupa – dzieci 3,4-letnie:

Filip Ledwoń z Publicznego Przedszkola nr 4

Tomasz Henicz z Publicznego Przedszkola nr 7

Oliwia Gawron z Publicznego Przedszkola nr 10

II grupa – dzieci 5,6 – letnie:

Antoni Czech z Publicznego Przedszkola nr 2

Cezary Matłacz z Publicznego Przedszkola nr 4

Kornelia Błażejewska z Publicznego Przedszkola nr 12

Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników konkursu. Gratulujemy  ciekawej formy artystycznego  wyrazu wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział  w naszym konkursie  i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość.

Koordynator konkursu: Agata Kulak

Nagrody za  1,2,3 miejsce  można odbierać w Publicznym Przedszkolu nr 4 przy ulicy Kurpiowskiej 15 a w Jastrzębiu-Zdroju.

Dyplomy za udział  w konkursie zostaną przesłane na adres poczty e – mail podany w zgłoszeniu.

• W tym roku spotkała naszych wychowanków miła niespodzianka. Nasze przedszkole odwiedziła Pani Anna Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój wraz z Panem Stanisławem Faber Naczelnikiem Wydziału Edukacji w Jastrzębiu-Zdroju. Wizyta związana była z obchodami z okazji Mikołajek. Dzieci miały możliwość porozmawiania z Panią Prezydent o zwyczajach tego święta.

Nasz wyjątkowy gość obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami.

• 6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w korytarzach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek. Dzieci już od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do przedszkola na czas. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne każda grupa oddzielnie  serdecznie witała wyczekiwanego Gościa, śpiewając skoczne piosenki, recytując piękne wierszyki i tańcząc…. – tylko dla Niego. Przedszkolaki niektórych grup przygotowały również upominki dla Mikołaja w postaci prac plastycznych. Mikołaj podczas wizyty porozmawiał z nauczycielami oraz z dziećmi, zachęcając je do bycia grzecznymi, koleżeńskimi, uczynnymi i dobrymi wobec innych. Na koniec wizyty nagrodził przedszkolaki wspaniałymi prezentami. W tych dniach uśmiechu nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać!

Gorące podziękowanie składamy świętemu Mikołajowi, że pomimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach… Znów będziemy oczekiwać ponownej Jego wizyty w przedszkolu za rok, już w 2022 roku. Do zobaczenia!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!