• DZIEŃ CZERWONEGO JABŁUSZKA

• Dnia 28 września  2022 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Czerwonego Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych.

Tego dnia w naszym przedszkolu nikt nie odważył się ubrać inaczej jak na czerwono… Dzieci gromadziły się w salach z jabłkami w dłoni i z niecierpliwością czekały na to, co się dziś wydarzy. Atrakcji było wiele. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, zatańczyły również "jabłkowy" taniec. Próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Takie "dni tematyczne" przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

Jednym słowem dzień pełen wrażeń.

mgr Agata Kulak

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY

• Dzień Przedszkolaka za nami.

Emocje już opadły ale cóż to był za dzień Pełen emocji i wrażeń, tańców i konkursów i oczywiście pełen przepysznych smakołyków.

Relacje z tego kolorowego święta przedszkolaków znajdziecie Państwo w module ALBUM FOTOGRAFICZNY. Zapraszamy!

Poniżej znajdziecie Państwo krótki filmik z Dnia Przedszkolaka.

• Już w najbliższy wtorek 06 września o godzinie 16:00, odbędzie się zebranie z rodzicami wszystkich grup przedszkolnych.

Najpierw kilka słów przekaże Pani Dyrektor, a następnie (w salach) wychowawcy.

Serdecznie zapraszamy!