• W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej informujemy, że w dniach od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie placówek oświatowych w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W dniach 12 i 13 marzec (czwartek, piątek) 2020 r. w przedszkolu będą odbywać się tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki domowej.

Od 16 marca (poniedziałek) 2020 r. do 25 marca (środa) 2020 r. przedszkole jest ZAMKNIĘTE.

Dalsze informacje będą przekazywane na naszej stronie internetowej oraz poprzez ogłoszenia na terenie naszej placówki przedszkolnej.

Prosimy o poważne podejście do zaistniałej sytuacji i przestrzeganie zaleceń Inspekcji Sanitarnej.

Przypominamy o możliwości skorzystania z opieki nad dzieckiem chorym do lat 8.

Administracja placówki będzie funkcjonowała bez zmian.

• SZANOWNI PAŃSTWO!

• W związku z rekomendacjami wydanymi przez Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej dotyczącej pojawiających się w niektórych krajach europejskich przypadkach zachorowań na koronawirusa:

1. Apeluję o nieposyłanie do przedszkola  przeziębionych i chorych dzieci.

2. Jeśli nie mieli Państwo kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.

3. Jeżeli wrócili Państwo z terenów występowania koronawirusa i pojawiły się objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się na oddział zakaźny lub oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala.

4. W przedszkolu zostały przeprowadzone pogadanki z dziećmi  na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

5. W każdej łazience znajdują się obrazkowe instrukcje dotyczące właściwego mycia rąk.

7. Szczegółowe informacje uzyskać można na stronach:

oraz na stronach NFZ i Sanepidu.

• Wydział Polityki Społecznej Mieszkaniowej Urzędu Miasta Jastrzebie-Zdrój informuje, iż Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „NEURO-MED.” Centrum Terapii Nerwic, Depresji i Uzależnień uruchomił w naszym mieście Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci.

Poradnia mieści się w Jastrzębiu-Zdroju  przy ulicy Dębowej 18.

Dodatkowe informacje pod nr tel. 518 415 430.

„NEURO-MED.” planuje stworzyć kompleksową opiekę nad zdrowiem psychicznym dzieci, rozszerzając działalność o oddziały opieki dziennej oraz poradnię logopedyczną i rehabilitacyjną.

• JESTEŚ RODZICEM LUB OPIEKUNEM

• Masz problem z dzieckiem, dorastającym nastolatkiem i nie wiesz jak mu pomóc?

• Czujesz się przygnębiony?
            • Masz problemy w szkole lub w domu?
            • Jesteś ofiarą przemocy?

Konsultanci odpowiedzą na twoje pytania. Doradzą, co możesz zrobić w swojej sytuacji. Nie musisz się przedstawiać. Masz zapewnioną dyskrecję.

800 080 222

Jeżeli nie chcesz rozmawiać przez telefon - wejdż na stronę telefonu www.liniadzieciom.pl i opisz swój problem w wiadomości. Możesz też porozmawiać na czacie.

PAMIĘTAJ INFOLINIA JEST BEZPŁATNA I CAŁODOBOWA.

• W załączeniu przekazuję animację logotypu obchodów 55. lecia nadania praw miejskich. Bardzo proszę o używanie go na Państwa stronach internetowych, profilach w mediach społecznościowych oraz przy okazji innych działań informacyjno-promocyjnych w tym roku.

Jastrzebie-Zdroj_55_animacja_logo_20_12.mp4

Podobny obraz